*** بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحيمِ اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً ***  

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یحیی صالح‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کن که در مصلای این بخش و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: عزیزان نمازگزار یکی از مهم‌ترین مباحث در حوزه تقوا، ضمانت بقای آن است.

وی بیان کرد: از مجموع متون دینی و از جمله زیارت جامعه ائمه المومنین چنین بر می‌آید که ضامن ایجاد و بقای تقوا، معیت با ولی‌الله در سر و علن و در زندگی فردی و اجتماعی است.

امام جمعه کن تصریح کرد: هرچه بشر از اولیای الهی دور شد، امنیت و آرامش رو بیشتر از دست داد، بنی‌اسرائیل با اینکه به حرمت ابراهیم، اسحاق و یعقوب امت برگزیده خدا بودند اما  مهر ذلت و بدبختی و غضب الهی بر پیشانی آنها زده شد.

وی خاطرنشان کرد: ثمره دوری از خاندان رسالت بی‌تقوایی است و این بی‌تقوایی حد و مرزی ندارد.  بی‌تقوایی انسان رو به گرگ تبدیل می‌کند و امنیت را از بین می‌برد.

صالح‌نیا گفت: آن دسته از اصحاب پیامبر و تابعین متدین  که از یاری ابی‌عبدالله الحسین (ع) غافل شدند دو سال بعد دیدند که لشکریان مسرف بن عقبه با اسب و سلاح و کفش، وارد حرم پیامبر شدند و مسجد پیامبر را آلوده کردند و بیش از یک هزار نفر از صحابه پیامبر قتل عام شدند؛ به طوری که از «بدریون» کسی زنده نماند و اکثر زنان و دختران مدینه هتک حرمت شدند و سه روز جان و مال و ناموس مردم رو حلال شمردند و هر آنچه می‌خواستند؛ کردند.

وی اظهار کرد: آن دسته از متدینین، علویان و خوبان زمان ابی‌عبدالله الصادق (ع) هم که دور حضرت رو خالی کردند دیدند که آل عباس به‌قدری وضع زندگی مادی علویان را به وخامت کشاندند که زنان علوی برای نماز گزاردن، لباس‌های یکدیگر را از هم قرض می‏‌گرفتند، منصور هنگام بنای بغداد، علویانی را که می‌‏گرفت درون ستون‌ها گذاشته و با آجر و گچ آنها را می‏‌پوشانید.

امام جمعه کن بیان کرد: وی موزه‌ه‏ایی از سرهای بریده قربانیان خود که از علویان بودند ترتیب داده بود. بر فراز هر سری، تکه کاغذی نصب شده بود که مشخصات صاحبش را بازگو می‌‏کرد. این سرها به پیرمردان، جوانان و حتی کودکانی از علویان تعلق داشتند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از یاران امام و رهبری معظم انقلاب بعد از ده‌ها سال مجاهدت و تحمل دشواری‌ها، رنج‌ها و خطرها در راه اسلام و انقلاب و اقدامات برجسته در عرصه سازندگی کشور به محضر معبود مهربان و رحمان و رحیم شتافت و این راه مسیری است که همه ما باید دیر یا زود بپیماییم.

صالح‌نیا خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما یک خدمتگزار پرکار و مقام معظّم رهبری رفیق دیرین و هم‌سنگر و همکار نزدیک و صمیمی و به تعبیر خود معظّم له تکیه‌گاهی مطمئن را از دست دادند، با وجود وسوسه‌ بدخواهان و خناسان، آقای هاشمی به شهادت ولی امر زمانش با محبت شخصی عمیق نسبت به نائب امام عصر از دنیا رفت.

وی گفت: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بارها گفته بودند برای من دو چیز مهم است که در مورد آنها هرگز با هیچ‌کس معامله نخواهم کرد، یکی انقلاب و دیگری آیت‌الله خامنه‌ای، خدای متعال ایشان رو در جوار رحمت خود با انبیا، اولیا، مجاهدین، صلحا و شهدا محشور بفرماید.

امام جمعه کن اظهار کرد: آفرین بر مردم شریف و قدرشناس ما که تشییع باشکوه و حضور گسترده شما نشان داد که  با همۀ نقدها و مسائل و مشکلات پای اسلام و انقلاب و مسؤولان نظام ایستاد‌ه‌اید.

وی بیان کرد: آدم عاقل از هر فرصتی برای ایجاد وحدت استفاده می‌کند و آدم جاهل هر فرصتی را ضایع می‌کند. عده معدودی فرصت‌طلب که در سیل جمعیت گم بودند، تلاش کردند فضای مراسم را به ناآرامی بکشانند که با هوشیاری و پختگی فوج عظیم مردم بابصیرت ما تیرشان به سنگ خورد.

صالح‌نیا تصریح کرد: در نهایت احترام به یک شخصیت تعارضی با نقد نظرات او ندارد، ما باید این فرهنگ را در کشور ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه از اخبار بر‌می‌آید، این است که ایران افزون بر آنکه پذیرفته نقض برجامی رخ نداده است، زیر بار محدودیت‌های جدیدی نیز رفته است که این موضوع می‌تواند نگران‌کننده باشد. امیدواریم دولت عزیز با دید بازتری دیپلماسی خارجی را پیش ببرد و دشمن رو خوب بشناسد.

امام جمعه کن گفت: انسان به حال برخی افراد که خوش‌بین به دشمن هستند خنده‌اش می‌گیرد وقتی می‌شنود پیش‌نویس قطعنامه جدید ارائه شده به کنگره می‌گوید: «صداقت ایران در صرف‌نظر از ساخت سلاح اتمی دلیل موجهی برای نگرانی را ایجاد کرده است».

وی در پایانن متذکر شد: دوستان! آقای رئیس جمهور، آقای وزیر خارجه، ما با این‌ها کلاً متفاوتیم، این‌ها نطفه‌های شیطانند. رئیس جمهور به اصطلاح مؤدّب آمریکا در سخنرانی پایانی خود قانونی شدن هم‌جنس‌بازی را از ثمرات دوران خود می‌شمارد وای به حال رئیس جمهوری که وسط سخنرانی حرف‌های رکیک می‌زند.