*** بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحيمِ اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً ***  

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یحیی صالح‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کن که در مصلای این بخش و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: چند توصیه به دولتمردان می کنم، واقعیات رو ببینید و برنامه‌ریزی کنید.

وی ادامه داد: اگر اشتباهی شد به دنبال جبران و ایجاد تحول باشید، پس از اشتباهات و خطاها، دوست و دشمن را خلط نکنید و به مضامین قرآنی و روایی در شناخت روحیۀ دشمن توجّه کنید.

امام جمعه کن بیان کرد: از رؤسای دو قوه مجریه و قضائیه انتظار داریم مسائل بین خودشان را با حسن نیت و در جلسات مشترکی حل کنند، مردم به اندازه کافی دغدغه دارند و دوست ندارند بزرگان نظام را در حال مشاجره ببینند.

وی تصریح کرد: ضمناً وقتی از جوان‌ها انتظار دارید در فضای مجازی هوشمندانه‌تر رفتار کنند از شما دو روحانی بزرگوار به طریق اولی این انتظار می‌رود.

صالح‌نیا خاطرنشان کرد: من اینکه بسیاری از شیطان‌های غربی و شیطان‌صفتان منطقه‌ای و شیطانک‌های ضدنظام منتظر خوابیدن علم این انقلاب هستند،این جدل‌های بیهوده را رها کنید و به مشکلات کشور بپردازید.

امام جمعه کن گفت: هرکس در این کشور بیکار است بیاید بنده لیستی از مشکلات و پروژه‌های عقب‌مانده را تحویلش بدهم تا شروع به کار کند.

وی اظهار کرد: مشکل این است که در حوزه سیاسی خوردن شام و ناهار با سیاستمداران غربی با سس اعتماد به آمریکا با به اینجا رسیده که وزیر خارجه آمریکا می‌گوید مذاکرات با تهران برای عقب نشاندن ایران از ساخت بمب اتم، به نتیجه رسید و حالا دولت بعدی آمریکا باید ضمن ادامه اعمال فشار بر ایرانی‌ها، برای عقب نشاندن برنامه موشکی ایران تلاش کند.

صالح‌نیا بیان کرد: مشکل این است که در حوزه فرهنگ وحشی‌های بودائی در میانمار مسلمانان را زنده زنده می‌سوزانند و غرق می‌کنند و می‌کشند، این پیکر بی‌جان کودک میانماری محمد را ببینید در ساحل رودخانه افتاده، صدا و سیما هم فیلم‌های سلطنتی کره‌ای‌ها و ژاپنی‌ها و چینی‌ها را پخش می‌کند.

وی تصریح کرد: مشکل این است که در حوزه اجتماعی همۀ جامعه‌شناسان غرب و شرق به این نتیجه رسیده‌اند که اشتغال مردان در مشاغلی با درآمد مکفی با پایین آمدن سن ازدواج و کاهش آسیب‌های اجتماعی رابطه مستقیم دارد و اشتغال زنان با بالا رفتن سنّ ازدواج و افزایش آسیب‌های اجتماعی رابطه مستقیم دارد، حالا اتوبان همت و نیایش و حکیم صبح‌ها غرب به شرق و عصرها شرق به غرب قفل است، ماشین‌های قابل توجّهی رانندۀ خانم و تک سرنشین.

امام جمعه کن خاطرنشان کرد: مشکل این است که در حوزۀ اداری 4 میلیون و 500 هزار نفر کارمند در کشور داریم که این عدد در کشوری مثل ژاپن 300 هزار نفر است. یعنی وابسته کردن مردم به ادارات با وضع قوانین و صدور بخش‌نامه‌ها و عدم توانایی دولت‌ها در پاسخگویی فوری به مراجعات مردمی و دیوان‌سالاری و بروکراسی

وی گفت: مشکل این است که در حوزۀ اقتصاد در طول ۲۰ سال گذشته قیمت مسکن تا ۹۰ برابر افزایش یافته است. و یکی از دلایل گرانی مسکن در سال‌های گذشته سوداگری بانک‌ها در این بازار بوده است و کسی حرکتی نمی‌کند.

صالح‌نیا اظهار کرد: تشکر می‌کنیم از اعضای کمیسیون ماده 5 که با فهم درست از وضعیت منطقۀ کن، طرح تفصیلی جدیدی را برای این منطقه تصویب کردند که در کنار حفظ باغات، حقوق مردم هم تأمین بشود.

وی بیان کرد: تشکر می‌کنیم از نمازگزاران جمعه و مردم شریف کن و حوزۀ 101 بسیج و پایگاه بسیج ویژۀ سلمان کن که کمک‌های نقدی و جنسی بسیار قابل توجّهی را برای مردم مظلوم یمن و نیز مردم رنج‌کشیدۀ حلب سوریه جمع‌آوری و ارسال کردند.

امام جمعه کن در پایان متذکر شد: خبردار شدیم که پایگاه بسیج سلمان که توفیق خدمتگزاری به نمازگزاران عزیز جمعه را هم در کارنامه خود دارد به عنوان موفق‌ترین رده سازمان بسیج شناخته شده است که این موفقیت را هم به همۀ مردم بسیجی این منطقه و فرمانده و سایر اعضای این پایگاه تبریک عرض می‌کنیم.