*** بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحيمِ اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً ***  

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یحیی صالح‌نیا ظهر امروز در  خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کن که در مصلای این بخش و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: جریان تقوا در عالم رهین مجاهدت‌ها و استقامت اهل بیت (ع) بر سیره و منش انبیا و اولیا بوده است و امام عصر (عج) کار ناتمام همه انبیا و اولیا را به پایان خواهند رساند.

وی بیان کرد: مردم عزیز ما در این جهان پر از فساد کفر و وحشیگری تکفیر، دلگرم به وجود نازنین امام عصر (عج) باشند، مردم، امام زمان (عج) مثل کوه پشت شما و رهبرتان هستند، نه از غرب می‌ترسیم و نه به معاهدات آنها دل‌خوش کرده‌ایم.

امام جمعه کن تصریح کرد: چگونه دل‌خوش نباشیم در حالی که خاتم و اشرف انبیای بنی‌اسرائیل جناب عیسی بن مریم (ع) که مرده زنده و از گل، موجودات زنده خلق می‌کرد و در آنها روح می‌دمید یکی از سربازان امام زمان (عج) ماست.

وی خاطرنشان کرد: آقای ما نسل ستمکاران را قطع می‌کنند، هیبت شیطانی مستکبرین و متجاوزین را خورد خواهند کرد. اتاق فکرها و سرویس‌های جاسوسی کفار را در هم خواهد شکست و شاخه‌های گمراهی و تفرقه را بر خواهند چید.

صالح‌نیا گفت: آقای ما مظلومان یمن، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، کشمیر، پاکستان و افغانستان و مردم قهرمان و صبور ایران را به عزت خواهند رساند.

وی اظهار کرد: پرچم یالثارات‌الحسین لشکریان آقای ما در مکه و مدینه، حمص و حلب، نینوی و موصل، بیت‌المقدس و اورشلیم و نیویورک و واشنگتن به اهتزاز در خواهد آمد.

امام جمعه کن بیان کرد: شیخ مفید حدود ده اثر، فقط در زمینه غیبت نوشت و هیچ یک از نویسندگان شیعى، در این حدّ به مسأله غیبت نپرداخته است.

وی تصریح کرد: مناظره شیخ با برخی از اهل سنّت در ارتباط با مقایسه زمان پیامبر و زمان امام عصر (عج) نیز که سیّد مرتضی آن را نقل کرده دلیل اعتقاد ایشان به این است که خوف از ظالمان و قتل توسط ایشان علت اصلی غیبت است.

صالح‌نیا خاطرنشان کرد: شیخ در مقدمۀ کتاب الفصول العشره فی الغیبه نیز به این اعتقاد خویش تصریح کرده است، شاگرد برجستۀ شیخ، مرحوم سیّد مرتضی علم الهدی، همچنین شیخ طوسی در غیبت و تلخیص الشافى فى الامامة بیان کرده که منشأ غیبت چیزى جز خوف از کشته شدن نیست و اگر علّتی جز این داشت استتار جایز نبود.

امام جمعه کن در پایان متذکر شد: وی سپس 20 روایت را در تأیید حرف خودشان آورده‌اند، شیخ طوسى، مردم را به دلیل مهیا نکردن خود براى دیدار امام زمان (عج) نکوهش می‌کند و عمل آنان را مانع اصلى در بهره‌گیری از لطف می‌داند.